מרפאות שפר - המרכז לרפואת השן
כירוגיית השן
מחלות חניכיים
אסתטיקה
טיפולי שיניים נוספים
כרוגיית השן

שתלים

 

מטרת השתל הדנטלי הינה להשלים שן חסרה אחת או יותר, על ידי החדרת בורג עשוי טיטניום לעצם הלסת. השתל מחליף את שורש השן החסרה ואליו מחברים מבנה, שמשלים את חלק השן שבולט מהחניכיים, וכתר החובק את המבנה ומהווה את תצורת השן החיצונית. בסיום התהליך, תחליף השן מרגיש, נראה ומתפקד כשן לכל דבר.

 

השתלת שתל בודד כאשר חסרה שן בודדת ניתן לבצע שתל בודד שיתמוך בכתר. היתרון בשתל אחד הוא שאין צורך להשחיז שיניים סמוכות לשן החסרה, לפיכך נמנע צורך בתמיכת כתר או גשר (רצף של שלושה כתרים או יותר) על ידי שיניים קיימות שכנות, בעיקר אם הן בריאות וללא טיפולים קודמים.

 

השתלת מספר שתלים במקרה שחסרות מספר שיניים ניתן לטפל עי החדרת מספר שתלים וגשר(כתרים מחוברים) שמחבר בניהם. ניתן גם לשקם פה חסר שיניים באופן מוחלט על ידי 4-6 שתלים ועליהם תותבת או גשר היברידי או 6-8 שתלים בעזרתם ניתן להתקין 12 כתרי חרסינה. במקרים מסוימים אפשר לבצע העמסה מידית של גשר מוברג על גבי השתלים והמטופל שנכנס למרפאה עם פה הרוס או בלי שיניים בכלל, יוצא עם מערכת שיניים מלאה ומקשה להאמין לתוצאה.

 

קיימות שיטות שונות להתקנת שתלים דנטליים, על פי השיקול המקצועי של הרופא המטפל, היקף הבעיה וכמות העצם ואיכותה. לאחר ההשתלה יש תקופת המתנה במהלכה נקלט השתל על ידי העצם, ולאחר מכן מתחדש הטיפול הכולל התקנת מבנה וחיבורו לכתר המשחזר את צורת השן.

 

 

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם !

 מרפאת שפר, שד' משה גושן 51 קרית מוצקין. טל': 04-8752626 | drshefer@netvision.net.il

נגישות